Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

MTV Sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar

 

MTV sorgulama işlemi bir çok resmi kurumun internet ortamında bilgi paylaşımı yapmaya başlamasıyla birlikte sanal ortamda yerini almıştır. Önceden resmi kuruma giderek ödenen ve sorgulanan motorlu taşıtlar vergisi günümüzde evinizden dahi çıkmanıza gerek kalmadan internet ortamında öğrenilebilmektedir. Sitemizde yer alan yönergeleri adım adım takip ederek çok kolay bir şekilde aracınız için ödemeniz gereken motorlu taşıtlar vergisinin miktarını saniyeler içerisinde öğrenebilirsiniz.

Motorlu taşıtlar vergisi Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda 2 defa ödenen trafikteki araçların vergisidir. Motorlu taşıtlar vergisi halk arasında kısaca MTV olarak adlandırılmaktadır. MTV her araç için sabit değil aracın cinsine, motorun silindir hacmine ve yaşına göre farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle MTV sorgulama işlemi ne kadar ödeyeceğinizi bilmeniz ve ona göre bütçenizi ayarlamanız için önemlidir.

Motorlu taşıtlar vergisi Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından tahsil edildiği için Araç sorgulama Gelir İdaresi Başkanlığına ait resmi internet sitesi olan www.ssksorgu.net üzerinden yapılabilmektedir. Sorgulama sonrasında ödeme yapmanız için vergi dairesine gitmenize gerek kalmadan her bankanın kredi kartıyla kolaylıkla vergi ödemesini yapabilirsiniz. Günümüzde MTV tahsilatı konusunda birbirleriyle rekabet halinde olan bankaların sunduğu taksit avantajından da yararlanarak bütçenizi sarsmadan uygun koşullarda ödeme yapabilirsiniz. MTV sorgulaması yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bazı kötü niyetli kişilerin siz ödeme yaparken kart bilgilerinizi kopyalamak maksadıyla Gelir İdaresi Vergi Başkanlığına ait siteye benzer siteler yaparak vatandaşı kandırmaya çalıştıkları bilinmektedir. Bu nedenle sorunla karşılaşmamak için Sigorta Sorgulama ve MTV ödemelerinizi Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesinden yapmaya dikkat etmelisiniz. Ek olarak Araç cezalarınız için Araç Ceza Puanı Sorgulama sayfasını kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu bir tanıtım yazısıdır.


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa