Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

Işıklı Tabela Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

 

Genel olarak ışıklı tabela, tabelalar içerisinde ışık sistemi kullanılarak yapılan tabela türüdür. Işıklı tabelaların ön tarafında bulunan ışık sistemi sayesinde her ortamda reklamı okuyabilmek oldukça kolay olmaktadır. Işıklı tabelalarda ön ve arka tarafında ışığı geçiren vinil, pleksi ve folyo baskılar kullanılmaktadır. Ayrıca pek çok tabela çeşidinde ışık sistemi kullanılmaktadır. Örneğin: cephe, çatı, totem, açık hava, yol tabelalarında ışık sistemleri kullanılmaktadır.

Işıklı tabelalarda kullanılan florasanların aydınlatma ışık gücü yüksek düzeyde olması ve dalgalanması uzun süre kullanılması bakımından bu tabelalar tercih edilmektedir. Özellikle ışıklı tabelanın gece görünümü oldukça önemli olmaktadır. İş verecek kişilerin istediği ölçülerde görsellik açısından hem gece görüntüsü hem de gündüz görüntüsü bakımından en çok kullanılan tabela çeşididir.

ışıklı tabela

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle ışıklı tabelalarda kullanılan malzemeleri ve işçiliği büyük önem taşımaktadır. Uzun yıllar kullanılması planlanan tabela çeşitlerindeki malzemeler dayanıklı ve sağlam olmalıdır. Ancak bazı hazırlanan tabelaların hem gece görüşü hem de gündüz görüşü bazen aynı olmayabilir. Örneğin: ışıksız tabelalarda gündüz görüşü olur ama gece görüşü olmamaktadır. Ancak ışıklı tabelalarda gündüz ve gece görüşü oldukça kolaydır.

Genellikle tabelalarda kullanılan ışık sistemleri laktasyon açısından görünümüne uyumluluğuna büyük önem verilmelidir. İnsanlar tarafından en çok ihtiyaç duyulan mekânlarda, küçük esnaflar tarafından daha çok tercih edilmektedir.


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa