Alternatif Site Adreslerimiz:

Makale

Ev Dekorasyonuna Kadın Eli Değmeli

Sponsorlu Bağlantılar

 

Biz Türklerin “yuvayı dişi kuş yapar” diye meşhur ata sözü vardır. Bu söz boşuna söylenmiş laflardan değildir. Gerçekten de yuvayı dişi kuş yapar. Ev ekonomisinden, çocukların eğitimine kadar hanımların katkısı yadsınamaz bir gerçektir.

ev dekorasyonu

Bu kısa girişten sonra makalemizde asıl anlatmak istediğimiz meseleye gelelim. Yapılan bir araştırmaya göre, kadınların görselliğe verdikleri önem ve özen, erkeklere nazaran %60-80 daha fazladır. Yine kadınlar estetiğe çok daha fazla önem verip, bu türden sanat dallarında erkeklerden daha başarılı oldukları gözlemlenmiştir. Tam da bu noktada ev dekorasyonuna değinmek istiyoruz. Ev dekorasyonu tam anlamıyla kadınların hakimiyeti altına bırakılmalı. Kişisel tecrübeler göstermiştir ki ev dekorasyonuna erkek eli değdiğinde ortaya “ucube” denilecek bir dekorasyon modeli çıkmaktadır. Ev dekorasyonu ve mobilya seçiminde erkeklere sadece TV koltuğu seçimi bırakılıp gerisi, tümüyle hanımların tercihine bırakılmalıdır. Tabii ki  bazı istisna durumlar olabilir. Bu iş içinde profesyonelleşmiş ve tecrübe sahibi kişileri dışarıda  tutuyoruz. 

Sponsorlu Bağlantılar

modern mutfak dekorasyonu

Ve Mutfaklar...

Bu alan tamamen hanımlara özgü bir alandır. Mutfak modelleri seçiminden yemek masasına, tüm mutfak dekorasyonu evin hanımı tarafından seçilmeli, ona bu fırsat tanınmalıdır. Tıpkı mutfaklarda olduğu gibi yine hanımların alanına giren bir diğer alanda çocuk odasıdır. Çocuk odası takımı seçilirken yine hanımların tercihleri ön planda olmalıdır. Zira çocuk ruhundan en iyi anlayan, onu dokuz ay karnında taşıyan kişidir. Tüm ev dekorasyonuna değecek kadın eli, evlerin daha yaşanabilir, daha huzur dolu ortamlar olmasını sağlayacaktır. Unutmayın kendi tarzını, kendi yaşam anlayışını yansıtmayan bir evde yaşayan bir hanımın mutlu olması mümkün olmadığı gibi; mutsuz bir ev hanımın olduğu, bir evde yaşayan tüm bireylerin de mutlu olması düşünülemez.

çocuk odası dekorasyonu


Bu bir tanıtım yazısıdır.


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa