Alternatif Site Adreslerimiz:

Küçük Banyo Dekorasyonu

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sabah uyandınız ve gününüz başlıyor. Sizi karşılayan ufak bir banyo, gününüze daha başlamadan içinizi karartabilir. Eğer o an da büyük bir banyoya sahip olacak şansınız da yoksa, yapmanız gereken belli... Küçük banyonuzu en doğru şekilde dekore ederek, dar alanın ortaya çıkardığı sorunlardan kurtulmak. Bunu yaparken dolap seçimi, aksesuar seçimi ve mobilyalarınızın yerleşimi çok önemli rol oynuyor.

küçük banyo dekorasyonu

Küçük banyo dekorasyonu için seçimlerinizde en büyük önemi, banyo dolapları almakta. Banyonuzun alanını iyi değerlendirmek için uygun ölçülerde, kullanışlı bir banyo dolabı satın almalısınız. Oldukça şık, küçük banyo dolapları firmalar tarafından tasarlanmakta ve satılmakta. Parlak yüzeyli bir banyo dolabı, ışığı iyi yansıtacağından banyonuzu da daha geniş göstermeye yardımcı olacaktır. Buna dikkat edebilirsiniz. Parlak yüzeyli banyo dolaplarında parmak iziniz kalabilir. Bu da temizlikte size ekstra bir uğraş çıkartabilir. Göze alacağınız nokta, işte bu. Banyonuz hazır banyo dolapları için uygun ölçülerde değilse eğer boşlukları iyi değerlendirmek adına, mobilya dekorasyon firmalarına özel olarak banyo dolaplarınızı yaptırabilirsiniz. Daha maliyetli olacaktır ama iyi bir sonuç için bir şeyler feda etmek gerekli!

Sponsorlu Bağlantılar

Dolap seçiminiz ideal, peki küçük banyo dekorasyonu için aydınlatma nasıl olmalı? Banyonuz doğal ışığı alıyorsa, yani pencereye sahip ve gün ışığını rahat bir şekilde kullanabiliyorsa şanslısınız. Işığı iyi alan bir banyo, küçük banyonuzu daha ferah gösterecektir. Işığı iyi alan ve almayan banyo için klasik olarak tavandan genel bir aydınlatma düşünülebilir. Bunun yanı sıra ayna kenarında kullanacağınız bir aplik modeli de kullanışlı alanlar oluşturmak için kullanılmalı.

küçük banyo dekorasyonu

Küçük banyo dekorasyonu için bir o kadar önemli olan diğer unsur ise ayna modelleri. Aynaların özelliğini biliyorsunuzdur. Aynalar, küçük alanları daha büyük göstermek için oldukça kullanışlı ve idealdir. Banyolar da aynasız düşünülemeyeceğinden, küçük banyolar için uygun bir ayna modeli seçmek olumlu sonuçlar doğuracaktır. Dolap kapaklarında bu ayna kullanılacağı gibi, başlı başına da lavabo üstünde geniş bir ayna kullanılabilir. Aynadan daha fazla faydalanmak için, banyonuzda eğer duşakabin varsa bunun da ayna ile uyumlu hale getirilmiş olan modellerinden satın alabilirsiniz.

Küçük banyolar için renklerin önemi küçümsenemez. Ferah bir his yaratmak için banyo dolabında açık tonların kullanıldığına emin olun. Pastel tonlarda mavi ve yeşil, bu ferahlığı hissetmeniz için kullanılabilir. Yine kullanılan banyo fayanslarının da açık tonlarda olması, dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur.

küçük banyo dekorasyonu

küçük banyo dekorasyon örnekleri

küçük banyo modelleri

küçük banyo

küçük banyo dolapları

Küçük banyo dekorasyonu için tabii ki küçük ebatlı ve ergonomik yapıya sahip olan banyo dolapları kullanmalısınız. Böylece banyonuzda ki fazlalığı örtbas etmiş olacaksınız ve dolapların  kullanışlılığı sayesinde daha rahat edeceksiniz.

küçük banyo dekorasyonu


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Banyo Dekorasyon Küçük Banyo Dekorasyonu