Alternatif Site Adreslerimiz:

Balkon Bahçesi

Sponsorlu Bağlantılar

 

Şehir hayatının o kalabalığı, stresi bizleri derinden etkilemekte. Ne kadar dinlensek de, üzerimizdeki o yorgunluğu çok zor atarız. Doğaya olan özlem bilhassa şehir hayatını tadanlar tarafından çok büyük bir şekilde yaşanmakta. Artık bahçesi olan binalar bile görmek çok zor. Son zamanlarda doğaya dönüş ve doğa hayatını, apartman hayatı ile uyum içerisinde sunmak isteniyor. Bunu çok net bir şekilde görebiliriz. Mesala yeni yapılan binalarda, bahçeler neredeyse her katın balkonunda... Doğaya, yapaylığı sebebiyle çok uygun olmasa da havuzlarda artık neredeyse, her balkona kadar ulaştı.

Küçük veya büyük bir balkonunuz varsa ve şehir hayatından bir nebze de olsa uzaklaşmak istiyorsanız. Balkon bahçesi, sizin için çok iyi bir seçenek. Bir müddet de olsa kendinizi huzurlu hissedebileceğiniz, doğaya özlemi derinlerde hissedeceğiniz balkon bahçesi modelleri, evinizin balkonunda yer edinebilir.

balkon bahçesi modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

Balkon bahçesi tasarlamak için neler yapabilirsiniz? 

  • En basiti renk renk saksılarla birlikte edineceğiniz renkli ve mis kokulu çiçekler sizi birazcık da olsa doğaya yaklaştıracaktır.
  • Balkonun zeminini hazır çimler ile kaplatabilirsiniz. Taş detaylar, ahşap uygulamalar ile zeminin görünümü zenginleştirebilirsiniz. Balkon bahçesi oluşturmak için çok iyi bir seçenek bu önerdiğimiz.
  • Balkon bahçesi denildiğinde akla ilk gelen balkonda bir şeyler yetiştirmek. Aslına bakarsanız balkon bahçesinin çıkış noktası orasıdır. Hobi olarak gördüğünüz meyve, sebze yetişimi balkonda daha da doğal ve güvenilir olacak. Şehrin o havası doğallığı ne kadar etkiler bilinmez ama balkon bahçesi oluşturmak isteyen kişiler balkonların bir köşesinde organik sebze ve meyveler yetiştirebilir. Bunun için balkonun bir bölümünü bu sebze ve meyve için özel olarak ayırabilirsiniz.
  • Sahip olduğunuz balkon biraz büyükse eğer çiçeklerden, saksılardan sonra balkonunuza özel bir süs havuzu yaptırabilirsiniz. Hoş bir görünümü de böylece elde edeceksiniz. Ayrıca süs havuzu yerine, rahatlatıcı özelliği bulunan bir akvaryum bile kurdurabilirsiniz.
  • Son olarak rahat ve konforlu balkon, bahçe mobilyaları ile balkonunuzu döşetebilirsiniz. Rahat bir tek koltuk bile yeter.

balkon bahçesi

balkon bahçesi

balkon bahçesi dekorasyonu

balkon bahçesi tasarımı


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Bahçe Dekorasyon Balkon Bahçesi