Alternatif Site Adreslerimiz:

Çocuk Odası Aydınlatması

Sponsorlu Bağlantılar

 

Kalıplaşmış bir biçimde aydınlatma düzenini her odaya uygulamak yanlış olacaktır. Hem odanın aldığı ışık seviyesi, hem de kullanım amacı göz önünde bulundurularak aydınlatma sistemleri döşenmeli. Çocuk odası aydınlatması için de farklı ölçütler baz alınmalı. Bir salon dekorasyonu aydınlatması için kullanılacak ürünler yerine çocuk odasına özel aydınlatma sistemleri kurulabilir.

çocuk odaları için aydınlatma

Çocuk odasında güvenlik önlemleri en üst seviyede tutulmalıdır. Zira çocuklar bilinçsiz hareket ederek kendilerini tehlikeye atabilirler. Elektrik düzeni, ışık seviyesi, ışığın konumu çocuk odası aydınlatması için detaylar arasında bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuk odası aydınlatması için tavan aydınlatmasında kullanacağınız ışık seviyesi ölçülü olmalıdır. Ne kadar fazla ışık, ne kadar da az ışık... Aynı şekilde çok fazla ısı yayan ışık kaynakları da tercih edilmemelidir. Tavandan aydınlatmada kullanacağınız avizenin yine güvenli ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Mesala etrafı kumaş ile kaplı bir avize modeli alırken, herhangi bir tehlikede oluşacak yangın riski bulunmadığından emin olmalısınız. 

çocuk odası aydınlatması

Tavandan ve yüksek yerlerden aydınlatma, çocuk odası aydınlatması için yine bir güvenlik önemli olarak düşünülebilir. Yerden aydınlatma yani bir abajur veya lambader çocuk odası aydınlatması için çok fazla tercih edilmez.

çocuk odası aydınlatma

Son olarak çocuk odası aydınlatması için maddeler şeklinde, yazımızın üzerinden geçelim.

  • Aydınlatma ürünlerinin güvenli ve kaliteli olmasına dikkat edin.
  • Yerden aydınlatma yerine, tavandan aydınlatmayı seçin.
  • Güçlü, fazla ışık yayan çocuk odası aydınlatmasını tercih etmeyin.
  • Çok fazla ısı yayan aydınlatma ürünlerini kullanmayın.
  • Yangın tehlikesi bulunan avize veya aydınlatma ürünlerini, çocuk odasında kullanmayın.

Çocuk odası aydınlatması için dekoratif düzenden çok, güvenlik daha önemlidir. Bunu kesinlikle unutmayın!

çocuk odası aydınlatması


Facebook üzerinden takip et!
Buradasınız: Ana Sayfa Aydınlatma Çocuk Odası Aydınlatması