Alternatif Site Adreslerimiz:

Yemek Masası Üstü Aydınlatma Modelleri

Yemek Masası Üstü Aydınlatma Modelleri

Yemek odanız, oturma odanız ya da salonunuzda bulunan yemek masasının üzerinde şık bir aydınlatmaya ne dersiniz? Son yıllarda oldukça moda olan ve dekorasyon trendleri arasında yerini alan yemek masası üstü aydınlatma modelleri, ortama şık ve gösterişli bir görünüm kazandırıyor. Hem modern hem de klasik ev dekorasyonlarında rastladığımız bu aydınlatmalar, model açısından bize birçok farklı seçenek sunuyor. En modern tasarımlardan en klasik, en avangart modellere kadar yemek masasının üzeri için aydınlatma seçenekleri bulabilirsiniz.

Özellikle sarkıt aydınlatma modelleri bu işlev için sıkça tercih ediliyor. Masanın üzerine doğru gelen, klasik tavan aydınlatmalarından farklı olarak dekorasyonda daha çok öne çıkan ve bir aydınlatma olmanın yanı sıra bir aksesuar olarak da dikkat çeken yemek masası üstü aydınlatma modelleri arasında zevkinize ve odanın dekorasyonuna uygun birçok model seçeneği bulabilirsiniz. Evinizin her alanında dekorasyonu tamamlamak için kullanabileceğiniz sarkıt avizelerde tasarımlar göz dolduruyor.

yemek masası üstü aydınlatma

Devamını oku: Yemek Masası Üstü Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri

Banyo Aydınlatma Modelleri

Evin diğer her alanında olduğu gibi banyoda da aydınlatma oldukça önemlidir. Genellikle aydınlık bir ortam olsa da, banyo yaparken, özellikle küvette dinlenirken loş bir ışığa ihtiyaç duyarız. O nedenle banyoda ayarlanabilir elektrik anahtarı kullanmak önemli bir detay. Banyo aydınlatma modellerine baktığımızda ise klasik tavan aydınlatmalarının yanı sıra, apliklere de rastlıyoruz. Banyo dolabının yakınlarında konumlandırılan bu aplikler, tıraş, makyaj gibi fazladan ışık gereken zamanlarda çok işe yarıyor. Banyo dekorasyonunda önemli bir detay olan banyo aydınlatma modelleri için ekonomik seçenekler arayanları çeşitli dekorasyon mağazalarına göz atmalarını öneriyoruz. Ayrıca son dönemde led tablo ve aydınlatmalar da sıkça tercih ediliyor.

banyo aydınlatma avize

Devamını oku: Banyo Aydınlatma Modelleri

Oturma Odası Avize Modelleri

Avize sizin için sadece salonda bir anlam ifade ediyorsa, bir hayli yanılıyorsunuz. Çünkü çocuk odasından oturma odasına kadar avize seçimi, mekanın tarzı açısından oldukça önemlidir. Salonda tercih ettiğiniz o gösterişli avizeler yerine, oturma odanızı dekore ederken daha modern, göz yormayan ve daha dekoratif modelleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Oturma odalarında genellikle sarkıt avize modelleri tercih ediliyor. Cam görünümlü ama renkli, mekanı aydınlatmak için birden fazla aydınlatması olan avizeler, oturma odası için iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Oturma odanızda modern bir görüntü oluşturmak isteyenler için, taşlı, gösterişli, payetli, pullu avizelerden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Onun yerine, tek renk ya da renkli, ama mutlaka modern, biraz daha sade bir görüntüsü olan modelleri tercih etmelisiniz. Oturma odası avize seçimi yaparken, model seçiminde mutlaka oturma odanızın dekorasyon tarzı ve renklerini de dikkate alın. Açık renklerde bir dekorasyonunuz varsa, canlı bir renk ile mekanı hareketlendirebilirsiniz. Ayrıca çok zıt renkler de bir araya geldiklerinde ortaya çok hoş işler çıkabilir.

Oturma odası avize modelleri için kırmızı, yeşil, mavi, pembe gibi belirgin renkleri tercih edebilirsiniz. Oturma odanızdaki siyah köşe koltuğu değiştirmek yerine onu kırmızı bir avize ile tamamlayarak farklılık ve yenilik yaratabilirsiniz. Bu iyi bir seçenek gibi görünüyor. Bu kadar iddialı olamayacağınızı düşünüyorsanız, pudra rengi, bej rengi, ten rengi gibi soft ama hoş ve dikkat çekici renkleri de yine avize seçiminde tercih edebilirsiniz.

Oturma Odası Avize Modelleri

oturma odası için avize modelleri

Devamını oku: Oturma Odası Avize Modelleri

Çocuk Odası Avizeleri

Evin her odası kadar genç odaları ve çocuk odaları da oldukça önemli. Halıdan perde seçimine, mobilya seçiminden avize modeline kadar her detayı düşünmeniz gerekiyor. Çocuğunuzun odasına şık ve modern olduğu kadar, kullanımının da rahat olacağı bir avize modeli tercih etmelisiniz. Çocuk odaları için tasarlanan rengarenk, farklı ve modern avizeler oldukça dikkat çekici olabiliyor. Her renk ve her tarzda dekore edilmiş farklı çocuk odası dekorasyonları için, dekorasyon mağazalarında farklı avize modellerini bulabilirsiniz.

Çocuk odası avizeleri deyince aklımıza birçok farklı model geliyor. Küçük çocuklar ya da artık ergenliğe girmek üzere olan çocuklar için farklı modeller tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca çocuk odalarında, kızlar için pembe, erkekler için de mavi seçmekten vazgeçin ve sınırlarınızı biraz genişletin. Desenli, capcanlı ve rengarenk avize modelleri ile çocuk odası dekorasyonuna yeni bir tarz ve hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Peki bu tarz ürünleri nereden bulacaksınız? Öncelikle avize mağazalarında çok farklı seçenekleri bir arada bulmak mümkün. Ancak her bütçeye hitap eden ve daha modern seçenekler arıyorsanız, özellikle çocuk odaları için; İKEA, Koçtaş, Praktiker ya da Bauhaus gibi büyük yapı marketleri tavsiye ediyoruz. Peki, daha modern ve daha fresh bir çocuk odası yaratmaya hazır mısınız? En açık renklerden en koyu renklere kadar, çocuk odası dekorasyonunu hareketlendirmek için birçok farklı seçenekten yararlanabilirsiniz.

Çocuk Odası Avizeleri

çocuk odasına avize

Devamını oku: Çocuk Odası Avizeleri

Mutfak İçin Avize Modelleri

İnsanlık tarihinin en büyük buluşlarından birisidir, aydınlanma. Aydınlatmanın olmadığı yerlerde insanlar belli bir saatten sonra işlerini göremez hale gelirler ve sosyal yaşantıları büyük sekteye uğrar. Ancak gelişen teknoloji sayesinde artık içerisinde bulunduğumuz her ortamda aydınlanabiliyoruz. Geceleri gündüz gibi işlerimizi tamamlaya devam edebiliyoruz. Her alanda olduğu gibi artık aydınlanmak içinde kullanılan ürünlerde gelişimler oluyor. İnsanların yaşamlarını sürdürdüğü her yer için ayrı özelliklere sahip lambalar geliştiriliyor. Evi için aydınlatma ürünü bakanlar içinde birçok seçenek mevcut. Salon için güçlü avizeler, istenildiği takdirde loş lamba seçenekleri, mutfak için avize modelleri , yatak odasına özel aydınlatma gibi birçok ürün geliştirilip insanların beğenisine sunulmaktadır.

Mutfak insanların temel ihtiyacı olan beslenme konusunda ki ihtiyaçlarını gördüğü, evin önemli odalarından birisidir. Işıklandırması da son derece önemli olduğu için mutfak için avize modelleri son derece önemlidir. İnsan hayatının ciddi bir kısmı mutfakta geçmektedir. O yüzden bu kadar zaman harcanan ve önem arz eden bir yerin aydınlatılması da başarılı olmalıdır. Günümüzde mutfak için avize modelleri bulunmaktadır ve hepsi son derece çeşitlidir, zevklere hitap etmektedir. Her zevke her bütçeye göre model model avizeler mağazalarda alıcılarını beklemektedir. İyi aydınlatmaya sahip bir mekanda yaşayan insanların içleri daha ferah ve huzurlu olmaktadır. Kullanılan lambaların, avizelerin kalitesi, aydınlatma başarısı insanların ruh halini etkileyecek kadar ciddi değere sahiptir.

modern mutfak avizeleri

Devamını oku: Mutfak İçin Avize Modelleri

Aplik Modelleri

Aydınlatma ürünlerine baktığımız zaman birçok alternatifin hizmetimizde olduğunu görebiliriz. Son zamanlarda gitgide popüler olan duvar dekorasyonunda kullanılan aydınlatmalar da beğeni kazanarak, kullanılmaya başlanmıştır. Duvar dekorasyonu için kullanabileceğiniz, evinizin geneline hitap eden aplik modelleri yepyeni tasarımlar ile evinizi yenilemeye geliyor.

Aplik modelleri uzun süredir hayatımızın bir parçası olan aydınlatma sistemidir. Son zamanlarda kullamında artış vardır. Kullanım alanlarına baktığımızda: yatak odası, salon, koridor, banyo gibi çeşitli odalarda bu apliklere rastlamak kaçınılmaz. Üstelik sadece dekoratif olarak değil, kullamın bakımından da işe yaramaktadır. Banyoda ayna kenarlarında bulunan aplik modelleri, görüşünüzü daha da açık hale getirecektir. Ayna karşısında böylece daha verimli vakit geçirmek mümkün olacaktır.

aplik modelleri

Devamını oku: Aplik Modelleri

Bebek Odası Aydınlatması

Aydınlatma için farklı farklı, birçok alternatif bulunmakta. Doğrudan, dolaylı, tavandan, yerden aydınlatma gibi... Bize kalan sadece odaya uygun, bir ışık kaynağı seçmek. Bu ışık kaynağını sadece tavandan veya yerden diyerek sınırlamak yanlış. Ta ki odanın iyi aydınlandığını ve ihtiyaçlarınıza cevap verdiğini düşündüğünüz kadar aydınlatma öğeleri kullanılabilir.

Bebek odası aydınlatması için daha tedbirli olmak gerekli. Alacağınız aydınlatma ürününün kaliteli olduğuna kanaat getirdikten, sonra ürünün dış görünümüne önem vermeniz daha doğru olacaktır. Birde ihtiyaçlarınıza cevap vermesi önemlidir. Bu detaylar bebek odası aydınlatması için dikkat etmeniz gereken öncelikli unsurlardır.

bebek odası aydınlatması

Devamını oku: Bebek Odası Aydınlatması

Buradasınız: Ana Sayfa Aydınlatma